Вже третій рік поспіль діти України навчаються дистанційно. Спочатку офлайн-навчанню перешкоджала пандемія COVID-19, а з 24 лютого 2022 року на заваді стала війна. Задля забезпечення безпеки учнів та вчителів майже всі школи країни були переведені на дистанційну форму навчання.

Якщо раніше батьки школярів перед початком учбового року повинні були забезпечити дитину шкільною формою та канцелярією, то тепер перед ними постають зовсім інші задачі. Як організувати робоче місце школяра вдома? Як дисциплінувати учнів початкових класів? Як працювати в умовах часткового блекауту? І найголовніше – як забезпечити школяра необхідною для навчання технікою?

Техніка для навчання

Запорука успішного дистанційного навчання – це наявність у школяра необхідної техніки. Що ж потрібно сучасному школяру? Кожен учень сьогодні має мати хоча б один із цих пристроїв:

  1. Смартфон. Не найкращий гаджет для навчання, але багато учнів використовують саме його через брак пристроїв у родині. Так, малозабезпечені сім´ї, де декілька дітей шкільного віку, часто не можуть забезпечити всіх учнів планшетами або ноутбуками, а от смартфони, зазвичай, є у всіх, бо  сьогодні це річ першої необхідності. Смартфон не підходить для дистанційного навчання через свій маленький розмір, в першу чергу страждає демонстрація наочного матеріалу на екрані – дитині важко роздивитися деталі, які можуть бути дуже важливими в контексті уроку.
  2. Планшет. Це ідеальний гаджет для дистанційного навчання. Він компактний та не займає так багато місця, як портативний комп´ютер, водночас планшет не такий маленький, як смартфон. На планшеті можна створювати та дивитися презентації, складати тексти, малювати, переглядати навчальні відео тощо. Також він має малу вагу та розміри, тому є легким у транспортуванні. Школяр отримує змогу виходити на заняття будь-де, адже в нього завжди при собі є навчальний пристрій.
  3. ПК. Непоганий варіант, але лише в тому випадку, коли учень постійно виходить на навчання з дому. Це гарний вибір ще й тому, що діти проводять за уроками по декілька годин поспіль, а це велике навантаження на очі, а ПК із сучасним монітором вирішує цю проблему.
  4. Ноутбук. Більш зручний пристрій, ніж портативний комп´ютер, так як ноутбук дарує дитині мобільність. Виходити на навчання можна з будь-якої точки, де є інтернет-підключення.
  5. Навушники з гарнітурою. Якщо у дитини немає своєї кімнати, або якщо батьки учнів початкових класів, що не можуть залишати шестирічок самих вдома, беруть їх із собою на роботу, то необхідно придбати навушники з гарнітурою. Так дитину не будуть відволікати сторонні звуки, а батьків чи інших людей поблизу – голос вчителя.

Кожна родина обирає для себе той гаджет та пристрій, який їй підходить: в залежності від обставин, індивідуальних потреб, фінансової можливості. Головне обирати більш сучасні моделі. Навіть, якщо це буде пристрій, що був у використанні, він повинен працювати належним чином.

Застаріла техніка сповільнює навчальний процес та знижує його ефективність. Неможливо подивитися відео та зображення у хорошій якості, великі файли довго завантажуються, або ж не завантажуються зовсім, погана якість звуку ускладнює сприйняття матеріалу. Тож, обираючи дитині техніку для навчання, слід  надавати перевагу більш сучасним та повністю справним моделям.

Вплив нової техніки на потяг до знань

Техніка для навчання виконує ще одну важливу функцію – заохочує школярів до отримання знань. Сучасний світ дуже комп´ютеризований, тож діти змалечку живуть серед технологій. Нікого не дивує, коли трирічка вміло користується смартфоном, а школяр-початківець – комп´ютером. Сьогодні для багатьох дітей немає більш бажаного подарунку, ніж сучасний смартфон, планшет або ноутбук.

Тож надання дитині омріяної техніки заохочує її до навчання, стимулює потяг до знань. Мотивація до навчання виникає під дією декількох стимулів, одним з яких якраз є винагорода (те, що викликає позитивні емоції).

Планшет викличе набагато більше інтересу та захвату, ніж  підручник. Школяр починає асоціювати новий гаджет для навчання із здійсненням мрії та приємними враженнями.

Дитина отримує не просто новий планшет, а й впевненість у  собі, усвідомлення своєї значущості та віру в свої сили – що з таким гаджетом їй до снаги здужати будь-які навчальні завдання!

Опублікувати коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

Схожі записи