Саме сьогодні, а не 31 грудня, в Україні починається новий рік. Новий рік війни. Лютий зробив коло довжиною в 12 місяців та сотні тисяч життів.

Ми пережили страшні події – Бучу і Ірпінь, окупацію наших земель, щоденні обстріли, теракти у Краматорську та Вінниці, трагедію у Дніпрі, тисячі втрачених життів. І переживаємо це й досі, вже 365 днів поспіль.

Але водночас ми стали загартованішими та сміливішими. Ми звикли до чату сирен у смартфонах, навчилися відрізняти звук ППО від шуму ракети, взяли за звичку тримати зарядженими павербанки, а тривожна валізка у коридорі давно стала звичною деталлю інтер’єру.

Ми довели, що нас не зламати ні ракетним терором, ні ядерним залякуванням, ні блекаутом, ні паливною кризою. Українці – єдині та незламні, і цей рік – пряме тому підтвердження.

Україна стала світовим трендом

Весь світ дізнався про Україну. Зірки світового масштабу підтримують українців з трибун та називають найсміливішою націю, обличчя нашого президента прикрашає обкладинки світових ЗМІ, більшість жителів цивілізованого світу бажають, щоб їхні уряди посилили та продовжили допомогу країні, що сміливо протистоїть агресору.

Іноземці досліджують українську культуру, вчать нашу мову та мріють приїхати в Україну після перемоги. А деякі вже приїжджають, не лякаючись вибухів. Приїжджають з благодійною місією, як Анджеліна Джолі, або щоб задокументувати ці страшні події для історії, як Шон Пенн.

Вулиці світових столиць розквітли жовто-блакитними кольорами: це наші люди, де б вони не були, та іноземці, що підтримують Україну, вже рік чи не щоденно виходять на мітинги. Наші прапори майорять всюди: від Таймс-сквер до площі перед Бундестагом.

1 рік війни

Українці вірять у перемогу

За даними соціологічного опитування, станом на 2021 року 56% українців вірили у нашу перемогу. Сьогодні ж, через рік після повномасштабного вторгнення, цей показник значно зріс – у лютому 2023 року 96% жителів України не сумніваються, що поразка Росії неминуча. Причому, вже за три дні після 24 лютого 2022 року кількість українців, що вірять у перемогу, зросла до 88%.

Довіра до президента наразі становить 90%, а до Збройних Сил України – 97%. 85% українців не готові йти на територіальні поступки агресору, а отже ніяких компромісів з ворогом не буде – лише перемога України та звільнення всіх окупованих територій.

Також, згідно з опитуванням, головною емоцією українців під час війни є не страх, не тривога, не безсилля, а гордість. Якщо у 2021 році гордість за  Україну відчувало всього лише 34% місцевих мешканців, то наприкінці 2022 року їхня кількість зросла до 75%. І нам справді є, чим пишатися.

Ці 12 місяців стали для нас одночасно роком горя та роком єдності, роком болю та боротьби, роком жаху та роком великих змін.

Ми не знаємо, коли закінчиться ця війна, але нам точно відомо одне – наблизити перемогу можна лише спільними зусиллями. Сьогодні кожен з нас воює на своєму фронті.

Волонтери – супергерої сучасного світу, благодійні фонди та просто небайдужі люди щодня роблять неможливе, намагаючись задовольнити потреби військових та допомогти людям, що постраждали від війни.

І, звісно, ЗСУ, завдяки яким ми всі маємо змогу зустрічати кожен новий день у вільній та незалежній країні.

За рік війни росіяни зруйнували 81 000 цивільних будівель, серед яких 62 229 житлових будинків, 2309 навчальних та виховних закладів, 97 будівель релігійних громад, 462 медичні заклади, пошкодили чи знищили 4040 інфраструктурних мереж – газопроводів, водопроводів, електромереж, завдали збитків українській екології на $46 мільярдів та вбили 8006 мирних українців, зокрема 487 дітей (поранено 13287 жителів, з них 954 – діти. Автори дослідження наголошують, що реальна кількість випадків загибелі або поранення цивільних осіб значно більша).

Але їм не вдалося знищити наш дух, нашу віру в ЗСУ та жагу до перемоги!

Цей лютий, що тривав 12 місяців, і справді, видався дуже лютим та важким, ми всі вже втомилися від війни, але не можна опускати руки. Адже допомога в тилу – це фундамент перемоги на фронті!

Тож єднаймося й продовжуємо разом йти маленькими кроками до нашої великої перемоги!

 

Опублікувати коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

Схожі записи