Спокійні батьки – спокійні діти – найголовніша порада родині під час бойових дій. Найголовніша мантра для тих, хто дбає про здоров’є дитини.

Війна = стрес

Стрес відчувають не лише дорослі, а й діти. Постійне відчуття небезпеки, підвищена тривожність, постійні переміщення, підвали, укриття – все це може не лише збити дитину з пантелику, а й дуже її налякати.

В багатьох дорослих виникає важливе питання: А як забезпечити психологічний комфорт дитини в таких умовах?

Ми з командою підготували декілька порад, виконуючи які можна подбати про психіку дитини.

1. Спокійні батьки – спокійні діти

Найголовніша порада родині під час бойових дій. Найголовніша мантра для тих, хто дбає про здоров’є своєї родини. Як в тому літаку, спочатку заспокійливо собі, потім дбаємо про спокій дитини.

2. Спостерігайте за станом своїм та станом дитини.

Спостерігайте за емоціями дітей та рівнем активності. Нехай дитини розповість Вам про свої переживання та емоційний стан. Запитайте що турбує її, чим цікавиться. Реагуйте на потреби дитини, задовольняйте їх за можливості – це поверне дитину до відчуття безпеки.
Займайтесь з дитиною, наприклад ліпка або малювання.Це заняття дозволить і вам відволіктись від буденності та новин і стане чудовим способом для розвитку дрібної моторики рук.

3. Проговорюйте емоції

Якщо дитина відчуває негативні емоції через те, що відбувається не варто казати “не переживай” або “не варто злитись” – це не допоможе.
Краще відповісти: “Я бачу, ти налякан/на”, тоді дитина буде розуміти, що вона не лишилась сама на сам зі своїм переживанням.

У якості підтримки не варто давати обіцянок, які не залежать від вас: «все буде добре», «нічого не станеться», натомість скажіть: «що б не сталось, головне – ми одне в одного є».
Якщо діти грають чи малюють «війну» – не забороняйте їм. Програйте, прокричіть, озвучте, намалюйте емоцію. Це допоможе впоратися з емоціями та знизити рівень тривоги, напруги.

4. Обіймайте дитину

Обійми – краще ліків. Тілесний контакт допоможе знизити рівень напруги та допоможе дитині заспокоїтись.
В будь-якій стресовій ситуації просто обійміть на декілька секунд рідну людину – найкраще рішення для відчуття безпеки. Особливо для дитини!

5. Дотримуйтесь рутини, наскільки це можливо

У часи невизначеності важливо зберігати послідовність дня наскільки це можливо.
З самого ранку і до вечора, загинаючи пальчики, проговорюйте та відтворюйте послідовність дня. Намагайтесь гуляти та розважатись, адже не варто забувати про буденні речі, якщо у вас є змога їх виконувати.

6. Дбайте про себе

Як часто чуємо від друзів та знайомих “Хотіла пофарбувати волосся чи зробити манікюр, але зараз не часі, війна”.
Так, в нашій країні війна! Але, якщо ви знаходитесь в межах областей де не ведуться активні бойові дії то ви повинні знати, що дбати про себе не соромно.
Нормально ходити на роботу і заробляти гроші, адже таким чином ви підтримуєте Україну на економічному фронті. Це набагато важливіше ніж нам здається.
Зброя і військова техніка не беруться з повітря. Звідки взяти надходження в бюджет, якщо ви думаєте “А зараз не до книжок, не до нового одягу тощо”.
І дитина буде гарно себе почувати знаючи, що попереду вихідні і прогулянка до парку.

Тож працюйте над собою, показуйте приклад життя та допомагайте нашим захисникам здобути перемогу донатами або підтримкою.

І все буде Україна! Бо тільки разом і власним прикладом ми зможемо забезпечити гарне майбутнє свої дитині.

Схожі записи