Святий Миколай – чудотворець, благодійник, чарівник. У ніч на 19 грудня, у день його пам’яті, він розносить подарунки дітям, вітає із зимою, благословляє на добрі справи.
Щорічно 19 грудня християни східного обряду відзначають День святого Миколая – свято, присвячене святому Миколаю Чудотворцю. Це свято з нетерпінням чекають діти, адже, за повір’ями, святий Миколай залишає під подушкою солодощі чи подарунки.
Хто такий Святий Миколай?
Святий Миколай (Микола Чудотворець, Микола Угодник) – це історична особистість. Роками життя вважають 270-345 роки до нашої ери. Вважається, що він був сином багатих батьків Феофана та Нони. Вони тривалий час не мали дітей, але вони змогли вимолити сина у Бога, пообіцявши присвятити його релігії
Ім’я Святого Миколая можна знайти у списку єпископів, які брали участь у першому Вселенському соборі 325 року, який зібрав імператор Костянтин. Вважається, що за життя Миколай здійснив безліч чудес. Він урятував від смерті трьох воєначальників, яких обмовили, а також врятував рідне місто Миру від тяжкого голоду.
Перші згадки про шанування святого датуються VІ століттям. Тоді імператор Юстиніан збудував церкву святого Миколая у Константинополі. Пізніше шанування Святого Миколая Чудотворця стало популярним у Греції, Італії, Німеччині, Україні, Росії, Болгарії та інших країнах.

Історія свята Святого Миколая
Історично свято приурочене до дня преставлення Миколи, архієпископа Мир Лікійських (Візантії).
Звичай дарувати подарунки, які готує Святий Миколай для дітей, пов’язують з історією, коли він, ще будучи єпископом, врятував кількох дівчат від безчестя. Вони жили в бідній сім’ї та в них не було посагу, тому, згідно з традиціями того часу, батько збирався змусити їх піти заробляти розпустою.
Миколай, дізнавшись про це, скористався спадщиною свого заможного батька – три ночі він пробирався до їхнього будинку і щоразу непомітно закидав через вікно до кімнати, де ночували сестри, шмат золота.

Традиції Святого Миколая
Цього дня прийнято відвідувати церкву та підносити молитву Святому Миколаю, просячи про благополуччя та заступництво. До Миколи Чудотворця закликають у різних життєвих ситуаціях.
За звичаєм, цього дня прийнято укладати угоди та спілки, вважається, що Святий Миколай не допустить обману. Вважається, що Святий Миколай у своє свято оминає землю, проганяючи нечисть. У цей день треба влаштувати гуляння. Головна традиція Дня Святого Миколая пов’язана із подарунками для дітей. Вважається, що слухняні діти у цей день знаходять під подушкою або в шкарпетки солодощі та подарунки, а неслухняні – різки чи вугілля.
В цьому році дітки України побачили війну.
Тож сподіваємось, що Миколай не омине ні одну дитину та кожен знайде свій подарунок під подушкою.
А ми з командою спробуємо здійснити мрії тих, хто напише нам листа до фонду.
Детальніше про Всеукраїнську акцію “Бойовий Миколай – всім дітям” за посиланням.