Святий Миколай – чудотворець, благодійник, чарівник. У ніч на 19 грудня, у день його пам’яті, він розносить подарунки дітям, вітає із зимою, благословляє на добрі справи.

Щорічно 19 грудня християни східного обряду відзначають День святого Миколая – свято, присвячене святому Миколаю Чудотворцю. Це свято з нетерпінням чекають діти, адже, за повір’ями, святий Миколай залишає під подушкою солодощі чи подарунки.

Хто такий Святий Миколай?

Святий Миколай (Микола Чудотворець, Микола Угодник) – це історична особистість. Роками життя вважають 270-345 роки до нашої ери. Вважається, що він був сином багатих батьків Феофана та Нони. Вони тривалий час не мали дітей, але вони змогли вимолити сина у Бога, пообіцявши присвятити його релігії

Ім’я Святого Миколая можна знайти у списку єпископів, які брали участь у першому Вселенському соборі 325 року, який зібрав імператор Костянтин. Вважається, що за життя Миколай здійснив безліч чудес. Він урятував від смерті трьох воєначальників, яких обмовили, а також врятував рідне місто Миру від тяжкого голоду.

Перші згадки про шанування святого датуються VІ століттям. Тоді імператор Юстиніан збудував церкву святого Миколая у Константинополі. Пізніше шанування Святого Миколая Чудотворця стало популярним у Греції, Італії, Німеччині, Україні, Росії, Болгарії та інших країнах.

Святий Миколай 2

Історія свята Святого Миколая

Історично свято приурочене до дня преставлення Миколи, архієпископа Мир Лікійських (Візантії).

Звичай дарувати подарунки, які готує Святий Миколай для дітей, пов’язують з історією, коли він, ще будучи єпископом, врятував кількох дівчат від безчестя. Вони жили в бідній сім’ї та в них не було посагу, тому, згідно з традиціями того часу, батько збирався змусити їх піти заробляти розпустою.

Миколай, дізнавшись про це, скористався спадщиною свого заможного батька – три ночі він пробирався до їхнього будинку і щоразу непомітно закидав через вікно до кімнати, де ночували сестри, шмат золота.

Святий Миколай 3

Традиції Святого Миколая

Цього дня прийнято відвідувати церкву та підносити молитву Святому Миколаю, просячи про благополуччя та заступництво. До Миколи Чудотворця закликають у різних життєвих ситуаціях.

За звичаєм, цього дня прийнято укладати угоди та спілки, вважається, що Святий Миколай не допустить обману. Вважається, що Святий Миколай у своє свято оминає землю, проганяючи нечисть. У цей день треба влаштувати гуляння. Головна традиція Дня Святого Миколая пов’язана із подарунками для дітей. Вважається, що слухняні діти у цей день знаходять під подушкою або в шкарпетки солодощі та подарунки, а неслухняні – різки чи вугілля.

В цьому році дітки України побачили війну.
Тож сподіваємось, що Миколай не омине ні одну дитину та кожен знайде свій подарунок під подушкою.

А ми з командою спробуємо здійснити мрії тих, хто напише нам листа до фонду.
Детальніше про Всеукраїнську акцію “Бойовий Миколай – всім дітям” за посиланням.

Схожі записи