Не лише люди та будівлі страждають від російської агресії. Ще однією жертвою цієї війни є мальовнича та багата українська природа. Війна отруює повітря та воду, забруднює ґрунт, внаслідок чого скорочується популяція представників тваринного світу та здійснюється негативний вплив на флору.

Так, внаслідок дій окупантів міліє Каховське водосховище, на правому березі якого розташовано місто Нікополь.

Зараз Каховське водосховище знаходиться на межі екологічної катастрофи. Рівень води знизився до 14 м при нормі 16 м. Основна причина такого значного зниження рівня – пошкодження окупантами запірних шандорів Каховської ГЕС. Через регулярні обстріли наразі неможливо провести ремонтно-відновлювальні роботи.

Каховське водосховище 2

Зниження рівня води призводить до обміління та повного висихання проток та заток водосховища, що призводить до загибелі річкової флори та фауни. Протоки та затоки були основними місцями нерестилища майже всіх видів риби Дніпра. Вже сьогодні біоресурси регіону значно постраждали, існує реальна загроза нересту, що відбудеться весною 2023 року.

За попередніми оцінками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України й Державної екологічної інспекції України, збитки внаслідок зниження рівня води в Каховському водосховищі становлять понад 100 мільйонів гривень.

Та справа не тільки в грошових збитках, річ у, тому що вже влітку нікопольці можуть відчути екологічну катастрофу від падіння води. Люди попросту можуть залишитись без води.

Каховське водосховище 3

Нагадаємо, Нікопольщина (місто заснування фонду “Крила України Нікополь”) потерпає від ворожих обстрілів з 12 липня. Щоночі, а тепер ще й вдень ворог обстрілює рідний регіон з градів, ураганів та іншої артилерії з протилежного боку з окупованої Запорізької АЕС.

Продовжуємо допомагати рідному регіону, попереду перемога та відбудова нашої країни!

Опублікувати коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

Схожі записи