В рамках проєкту «Зайняті» БФ «Крила України» провів опитування серед одержувачів соціальної допомоги, а саме – жінок зі статусом ВПО та одиноких матерів, що виховують дітей віком до трьох років. Метою опитування було виявити, які курси жінки хотіли б пройти, щоб підвищити свою кваліфікацію, покращити професійні навички та самореалізуватися у трудовій сфері.

В опитуванні взяли участь 433 респонденти від 18 років. Більшість учасників було віком 33-40 років (41%) та 26-32 роки (40,6%). Найменше виявилося респондентів 40 і старших років (5,5%) та 18-25 років (12%).

79% опитуваних втратили роботу під час війни. 301 респондент є ВПО, 5 з яких (менш як 1%) ще не мають офіційного статусу.

Організатори опитування поставили респондентам питання, які б курси вони хотіли пройти, щоб підвищити свій кваліфікаційний рівень чи здобути нову спеціальність. Більшість учасників обрали б’юті-сферу та IT. Не дивно, що саме ці курси викликали найбільшу зацікавленість респондентів, адже послуги айтівців та майстрів б’юті-індустрії сьогодні мають попит. Також це високооплачувані спеціальності, які мають попит у будь-якому куточку світу.

Загалом опитуваних цікавлять курси за наступними напрямками:

Б’юті-сфера – 29,5%.
IT – 15,9%.
SMM – 6,8%.
Психологія – 6,1%.
Сфера онлайн-продажів – 5,8%.
Бухгалтерський облік – 4,5%.
Сфера громадського харчування – 3,8%.
Ведення бізнесу – 3,8%.
Курси шиття – 3,8%.
Вивчення англійської мови – 2,3%.
Сфера здоров’я – 2,3%.
HR/рекрутинг – 1,5%.

10,6% обрали категорію «Інше», а 3,8% бажають пройти будь-які курси.

Результати опитування 2

Також команда Фонду поцікавилася, що наразі заважає їм пройти обрані курси в режимі онлайн (за умови, що бажане навчання є у вільному доступі).

З 72 респондентів 59% (42 людини) відповіли, що не мають коштів сплачувати за курс, тому не можуть отримувати необхідні знання та навички для працевлаштування. 11% (8 респондентів) не мають змоги навчатися через відсутність світла та інтернет-з’єднання. 7% (5 людей) не мають техніки для навчання, такій же кількості людей пройти навчання заважають маленькі діти. 6% учасників опитування (4) не мають коштів на придбання необхідної техніки або ж не можуть вчитися онлайн через брак вільного часу.

Результати опитування 3

Опублікувати коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

Схожі записи