Чому важлива підтримка дітей у прифронтових зонах?
З 24 лютого 2022 року майже всі діти України вимушено перейшли на дистанційну форму навчання. На сьогодні лише частина навчальних закладів Західної України працює в режимі офлайн. Наразі найважча ситуація з навчанням склалася у прифронтових містах, одним з яких є Нікополь Дніпропетровської області.
Безумовно, саме діти з небезпечних регіонів понесуть найбільші освітні втрати. Наше з вами завдання – спробувати мінімізувати цей дефіцит знань.

Проблеми дітей в прифронтових містах

Діти Нікопольщини проживають на території розмежування, всього за декілька кілометрів від окупованого Енергодару, звідки ведуться регулярні обстріли. Діти змушені переховуватися у бомбосховищах або в інших більш-менш безпечних укриттях. У регіоні часто виникають проблеми з електромережею, водо- та теплопостачанням, багато будинків зруйновано, та діти не мають не те що комфортних умов для навчання, а іноді навіть зручного прихистку.
Головними проблемами, що заважають освітньому процесу у прифронтових містах, є:

  • повне або часткове руйнування навчальних закладів;
  • неможливість школярів потрапити до закладів освіти (руйнація доріг, обмежений рух громадського транспорту тощо);
  • використання шкіл за для інших цілей (в якості Пунктів Незламності, укриттів тощо);
  • пошкодження або відсутність матеріально-технічної бази, необхідної для освітнього процесу;
  • відсутність санітарно-гігієнічних умов.

Через ці проблеми пріоритетним завданням є збереження життя та здоров’я дітей. Але навіть у прифронтових містах не забувають про освіту. Частина місцевих дітей навчається не регулярно, ще частина робить це самостійно, без нагляду вчителя, так, з одного класу чисельністю 25 учнів на онлайн-урок виходить лише половина, але освітній процес не поставлено на паузу повністю. Батьки та вчителі всіма можливими способами намагаються дати дітям доступ до якісної освіти.

Роль технічного приладдя в освітньому процесі

Більшість батьків та опікунів Нікопольщини розуміють та підтримують вимушений перехід на дистанційне навчання, але у багатьох виникає проблема з технічним приладдям, необхідним для навчання, а саме – з ноутбуками, планшетами, навушниками та доступом до Інтернету.
Багато людей залишилися без роботи або зазнали величезних збитків через обстріли, тож не у всіх є можливість забезпечити школяра необхідними гаджетами. А в деяких родинах виховується не одна, а декілька дітей шкільного віку, кожний з яких потребує ноутбук, планшет чи смартфон.

«Навчання під обстрілами»

З метою забезпечення дітей та вчителів Нікопольщини необхідним технічним приладдям Благодійний Фонд «Крила України Нікополь» запровадив проєкт «Навчання під обстрілами».
В рамках проєкту команда Фонду взяла під опіку ліцей №4. Мета проєкту – закупити планшети для учнів з малозабезпечених сімей, ноутбуки для вчителів, а також організувати навчання фахівців, що працюють із дітьми.
Освічена нація – це запорука розвитку країни та крок до щасливого майбутнього. Чим більше у країні талановитих освічених працівників, тим краще розвивається економіка, промисловість та інші важливі галузі. Тож вкладаючи в наших дітей сьогодні, ми будуємо підґрунтя для свого щасливого завтра.
Команда Фонду запрошує долучитися до збору всіх небайдужих. Разом з вами ми допоможемо дітям Нікопольщини здобути якісну освіту навіть під час війни!

Опублікувати коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

Схожі записи